Bilgisayar Eğitim Merkezi
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Uzaktan Eğitim Ön Kayıt
 
Türk yazılımcıların dünya çapındaki başarıları  - 03.12.2013
 

 Son dönemlerde yazılımda adını dünyaya duyuran Türk mühendisler uluslararası markaların ilk tercihleri arasına girmeye başladı. ABD ve AB’ye göre Türkler daha hızlı, daha analitik ve daha sorunsuz iş çıkarıyorlar.

Bugün gazetesinden Murat Gülderen'in haberine göre, yıllardır teknolojiyi üreten değil sadece kullanan ülke olabilen Türkiye, artık uluslararası alanda talep gören yazılımcılar yetiştirmeye başladı. Dünyanın önde gelen bilişim şirketlerinde çalışan Türk yazılımcılar, ses getiren projelere imza atıyor.

ÖNEMLİ PROJELERDE TÜRK İMZASI

Son olarak Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Finlandiya ziyaretinde, milyonlarca kişinin oynadığı ve adeta fenomen haline gelen ünlü oyun Angrybird’ün yazılım ekibinin başında, Türk mühendis Serdar Soğancı’nın olduğu ortaya çıkmıştı. Peki, Türk yazılımcılar hangi önemli projelere imza attı? ‘I can Football’ ile başlayan, ‘İstanbul Kıyamet Vakti’, ‘Crysis’ ve Angry Birds ile devam eden Türklerin yazdığı oyunlara son dönemde, instagram ve bulut tabanlı arama gibi farklı projeler de eklendi..

ETİKETLER;

Yazılım Kursu , Yazılım Uzmanlığı Kursu , Yazılım Uzmanlığı Kursu Ankara , Yazılım Uzmanlığı Ankara , Yazılım Kursu Ankara

 
 

NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
JAVA Kursu | JAVA Kursu Ankara
İleri C# Kursu (C Sharp) | C# Kursu Ankara
Android Kursu | Android Kursu Ankara
Web Tasarım ve Programlama
Python Kursu Ankara