Bilgisayar Eğitim Merkezi
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Uzaktan Eğitim Ön Kayıt
 
Mobil cihazlar için yazılım geliştirme: PhoneGap  - 27.01.2014
 

  Apache’in Cordova adı altında geliştirmeye başladığı yazılım; open sourceolarak mobil cihazlar  (iOSAndroid, BlackberryWindows Phone,webOS, bada gibi platformlar) için program derlemenize imkan sağlıyor.HTMLCSS javascript biliyorsanız PhoneGap ile mobil cihazlar için yazılım geliştirmek için hazır sayılırsınız.

 

 

Apache’in yarattığı Cordova’nın geleceğini parlak gören Adobe firması özellikle mobil cihazlar için elindeki yazılım geliştirme programlarının yetersizliğinin farkında olduğu için Cordova’yı kendi bünyesine katarak adını PhoneGap olarak değiştirdi ve Dreamviewer ile adapte etti. Yani eğer Dreamviewer kullanıyorsanız, Adobe ID’iniz de var ise, yaptığınız web sayfasını 1-2 değişiklik yaparak ipa yada apk olarak Adobe’un kendi serverlarında derleyip kendi bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu işlemi daha profesyonel ortamlara taşımak istiyorsanız ücret ödemeniz gerekiyor. iOS mobile developer yıllık ücreti 99$, Androidiçin ise bir seferlik 25$ ödemeniz gerekiyor, “elbette ki bir Mac’im olsun,Android cihazım olsun, bir iPhone ile test edeyim” gibi bir düşünceyle hareket ederseniz bedava bir yazılım yaratmak için cebinizden yüklüce bir meblağ çıkabilir.

 

 

 

 

ETİKETLER;

Yazılım Kursu , Yazılım Uzmanlığı Kursu , Yazılım Uzmanlığı Kursu Ankara , Yazılım Uzmanlığı Ankara , Yazılım Kursu Ankara

 
 

NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
JAVA Kursu | JAVA Kursu Ankara
İleri C# Kursu (C Sharp) | C# Kursu Ankara
Android Kursu | Android Kursu Ankara
Web Tasarım ve Programlama
Python Kursu Ankara