Bilgisayar Eğitim Merkezi
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Uzaktan Eğitim Ön Kayıt
 
GEMİM, Girişimcileri Yurtdışına Taşıyacak  - 14.01.2014
 

   İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğini kazanan, YASAD’ın hazırladığı GEMİM Projesi, girişimcilere 120 saati aşkın eğitim, 144 saat danışmanlık, ofis alanı ve yurtdışı yatırımcılarla görüşme imkanı sunuyor.

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteklediği GEMİM, projesi, genç girişimcileri eğitip, yönlendiriyor; ürünlerinin uluslararası pazarlarda yer alabilmesi için yatırımcılar ve sanayicilerle biraraya getiriyor.
Henüz fikir aşamasındaki girişimciler ve şirketleşmiş ancak 36 aydan daha genç girişimlerin dahil olabildiği proje, özellikle yazılım konusundaki iş fikirlerine yönelik olarak tasarlandı.
 
GEMİM, farklı yazılım alanlarında açtığı proje çağrıları ile inovatif fikir ve ürün sahiplerini merkezine davet ediyor. İlk çağrı için son başvuru tarihi 31 Ocak 2014 olarak belirlendi. Girişimciler internet üzerinden form doldurarak başvurularını yapabiliyorlar.
Her çağrıda en az 10 firma ya da 20 girişimci seçiliyor. Bu fikir sahiplerine 12 hafta boyunca uzmanlarca toplam 120 saatlik eğitimler veriliyor. 12 danışmandan üç ay boyunca danışmanlık hizmeti alıyorlar. 6 ay boyunca, ofis hizmetinden yararlanıyorlar. Sektörlerdeki lider isimlerle 2 haftada bir akşam yemekleri organize edilerek işbirliği ağlarını kurmaları sağlanıyor.
 
Fikir ve patent hakkı girişimcinin
GEMİM, ürünlerinin dünya çapında pazarlanabilmesi için girişimcilere destek oluyor. Satış ve pazarlama konusunda yönlendirmeler yapıyor. Ekonomi Bakanlığı’ndan da aldığı destekle Karlsruhe (Almanya), New York, Houston, Chicago, Silikon Vadisi’ndeki yatırımcılar ile yakın ilişkileri sayesinde yurtdışı seyahatleri organize edilerek, yerinde görüşmeler sağlanıyor.
GEMİM, girişimcilerle işbirliğinde yönetim şartı aramıyor, fikir ve patent hakkı girişimciye ait oluyor. Sadece belli bir süre düşük bir bütçe üzerinden gelir paylaşım modeli uygulanıyor.
 
 
 

NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
JAVA Kursu | JAVA Kursu Ankara
İleri C# Kursu (C Sharp) | C# Kursu Ankara
Android Kursu | Android Kursu Ankara
Web Tasarım ve Programlama
Python Kursu Ankara