Bilgisayar Eğitim Merkezi
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Uzaktan Eğitim Ön Kayıt
 
Project Siena ile kendi uygulamanı yap!  - 07.01.2014
 

 Günümüzde bilgisayarın işlevi git gide çoğalıyor ve buna bağlı olarak da bilgisayarla özleşen Yazılımın yeride artıyor. Birçok iş buralardan ilerletiliyor.  Sizde Yazılım Kursları hakkında bilgi edinmek , Yazılım öğrenmek , Visual Studio , C# , Android gibi günümüzde önemli rolleri olan programları öğrenip kullanabilmek , bu alanlarda profesyonel dersler almak , kendinizi geliştirmek istiyorsanız  yazilimkursu.com dan bize ulaşabilirsiniz.


 Microsoft, Windows 8.1 için yeni uygulamalar geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla, uygulama geliştirme aşamasını çok daha basitleştiren Project Siena uygulamasının beta sürümünü yayınladı.


Uygulama, Windows 8.1'de hiçbir kodlama bilgisi gerektirmeksizin yeni uygulamalar geliştirmeye imkan tanıyor. Ayrıca, dokunmatik ekranlı cihazlar üzerinde de çalışan uygulama sayesinde, tablet üzerinde bile uygulama geliştirmek mümkün oluyor.

Project Siena aslında daha çok "doküman" tabanlı uygulamalar geliştirmek için kullanılıyor; yani elektronik kitaplar, dergi ve gazeteler, web sayfası uygulamaları, ders notları, tarih veya bilimsel anektodlar için oluşturulacak uygulamalar, Project Siena sayesinde, herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden kolayca hayata geçirilebiliyor.

Microsoft bu sayede Windows ekosistemindeki uygulamaların azlığından şikayet eden kullanıcıların daha fazla uygulamaya ulaşmasını hedefliyor. Apple ve Android uygulama veri tabanında, sadece dokümanlardan veya e-kitap/dergi/gazeteden oluşan on binlerce uygulama bulunabiliyor.
 
 
 

NET Yazılım Uzmanlığı Kursu
JAVA Kursu | JAVA Kursu Ankara
İleri C# Kursu (C Sharp) | C# Kursu Ankara
Android Kursu | Android Kursu Ankara
Web Tasarım ve Programlama
Python Kursu Ankara